fbpx

9 Gudrybės Padėsiančios Pradėti Sportuoti

9 Gudrybės Padėsiančios Pradėti Sportuoti

Nesvarbu, ar esi profesionalė, ar tik pradedi reguliariai sportuoti, visiems būna dienų, kai pritrūkstame motyvacijos. Štai keli patarimai, “pavargusiai”, “sušalusiai” ar “neturinčiai laiko”.

Apranga sportui

Žinai, kad sportuoti reikia. Bet kaip motyvuoti save, kai darbotvarkė perkrauta – darbas, namai, socialinė aplinka ir t.t. Kaip prisiversti sportuoti, jei praėjo amžiai nuo paskutinio prakaito.

Kai suprasi, kad fizinis aktyvumas yra reikalingas ne tik norint numesti svoriui, bet ir gerai fizinei bei psichinei savijautai, tai ir bus puiki vieta pradėti sportuoti.

Sportuojant, organizme išsiskiria endorfinai,-laimės hormonai, pagerėja širdies ir kraujagyslių veikla, miego kokybė. Tai suteikia energijos visai dienai, bei sumažina depresijos, cukrinio diabeto ir kai kurių vėžinių susirgimų riziką. Gana įspūdinga… bet vis tiek rytais maloniau ilgiau pamiegoti.

Štai kodėl reikia rinktis treniruotes, atitinkančias gyvenimo būdą ir įpročius.

1. Atrask Sau Tinkančią Treniruotę.

Tai, kad tavo draugai mėgsta minti dviratį ar CrossFit treniruotes, nereiškia kad ir tu turi jas pamėgti. Atradus sau tinkantį treniruočių būdą, bus daug lengviau laikytis plano.

Rinkis iš to, kas tau tikrai patinka: gamta, grupiniai užsiėmimai, varžybos ar iššūkiai. Tada ieškok veiklos, atitinkančios vieną ar kelis kriterijus. Apsvarstyk ar tau patinka konkurencija. Jei taip, galėsi treniruotis ne viena, arba lankyti fitneso grupę.

2. Rinkis Treniruotes, Kurios Tau Sekasi.

Noras būti geriausia kažkurioje srityje yra puiki vidinės motyvacijos forma, todėl siek geriausių rezultatų tos fizinės veiklos, kurioje labiausiai savimi pasitiki. Tai nereiškia, kad sportuoti turi būti lengva, nes kiekviena treniruotė skirta ištvermei didinti arba raumenims auginti.

3. Pasižymėk Savo Kalendoriuje. 

Kai išsirinksi treniruotę (ar net kelias), kurias nori išbandyti, įsitrauk į jas palengva ir nuosekliai, be radikalių pokyčių. Suplanuok kelias dienas per savaitę ir pasižymėk jas kalendoriuje, kaip ir kitus svarbius įvykius.

Susidaryk įgyvendinamą treniruočių tvarkaraštį: Jei užsibrėžei tikslą sportuoti penkis kartus per savaitę, tai keturis kartus jau vertinsi kaip nesėkmę, o tai demotyvuoja. Tokiu atveju, daug geriau užsibrėžti tikslą sportuoti nuo 3 iki 5 kartų per savaitę.

apranga sportui

4. Išskaidyk treniruotę į trumpesnes.

Jeigu neturi laiko ilgai treniruotei, dėl to kartais ir visai ją praleidi,- Išskaidyk užsiėmimą į keletą trumpesnių, 10 minučių trukmės, kelis kartus per dieną. Keletas trumpesnių pasivaikščiojimų, vietoje vieno, trunkančio nuo 30 min. iki valandos turi labai panašų poveikį.

5. Nusistatyk Ilgalaikį ir Trumpalaikius Tikslus.

Daugelis išsikelia didžiulius į rezultatą orientuotus tikslus, tokius kaip numesti 10 kilogramų, suformuoti tobulą pilvo presą, ar nubėgti maratoną. Tai motyvuoja, tačiau jie nenurodo ko turi siekti dabar, per ateinančias dienas ar savaites. Norint išlaikyti motyvaciją, stabilų progresą ir nenuobodžiauti, reikalingi mažesni, trumpalaikiai tikslai.

Ilgalaikiam tikslui pasiekti reikalingi trumpalaikiai žingsniai: tai gali būti nubėgto atstumo didinimas (1 km. kas savaitę) ar trukmės ilginimas (15 sek. kas 3 dienas).

Nuosekliai tęsti treniruotes, motyvuos jausmas, kad ką nors pasiekei kiekvieną savaitę, todėl kiekviena treniruotė yra svarbi.

6. Sportuok Rytais.

Kai kuriems žmonėms lengviau laikytis treniruočių plano rytais, kadangi dienos bėgyje atsiranda daugiau nenumatytų kliūčių bei pasiteisinimų. Dienos pabaigoje dažniau būsi pavargusi, o vietoj mankštos dažniau pasirinksi “ką nors nuveikti”.

Ryto mankštos privalumai: rytinės treniruotės mažina kraujospūdį naktį ir pagerina miego kokybę, po rytinės treniruotės  žmonės jaučiasi kupini energijos visą dieną, o tai leidžia geriau atlikti savo kasdienes pareigas.

Jeigu vis vien rytinės treniruotės atrodo kaip kankinimas, išbandyk kelis skirtingus dienos laikus ir sužinok, kas labiausiai tinka tavo kūnui.

Sportinė apranga moterims

7. Nešiokis Aprangą su Savimi.

Net ir menkiausia kliūtis, kaip grįžimas namo pasiimti treniruočių aprangos, gali tapti treniruotės praleidimo priežastimi. Paprastas, bet naudingas sprendimas: atsineškite treniruočių drabužius į darbą, kad neprireiktų grįžti namo.

8. Treniruotei Turėk Planą B. 

Lauke lyja, ir tau nepavyks ryte pabėgioti. Kas toliau? Praleisi rytinę treniruotę? Tačiau su praleista treniruote taip gali dingti ir motyvacija. Tokiam atvejui turėkite planą B.

Jeigu dažniausiai sportuoji lauke, surask atsarginę vietą treniruotėms prastu oru, tai gali būti užsiėmimai sporto klube arba mankšta namie. Tokiais atvejais, kai būsi pervargusi, arba keliausi, apsiribok pratimų minimumu: keletu pritūpimų ir atsispaudimų, kuriuos gali atlikti bet kur.

9. Klausyk Energingos Muzikos.

Klausantis energingos muzikos, be didesnių pastangų prailginsi treniruotės trukmę. Taip bus todėl, kad muzika (geriausia greitesnė) pakels nuotaiką ir paskatins ritmiškai judėti. Sugretink bėgimo ir muzikos ritmus, taip pagreitinsi tempą.

Jeigu kardio treniruotė tau nuobodi, pamėgink paklausyti mėgstamos tinklalaidės arba audioknygos. Taip suteiksi daugiau prasmės sportui, sportuodama sužinosi, patobulėsi.

everydayhealth.com