fbpx

Kaip Išsirinkti Tinkamą Aprangą Sportui

Kaip Išsirinkti Tinkamą Aprangą Sportui

Patogi Apranga Sportui ir Aktyviai Fizinei Veiklai

Visiškai nesvarbu garsūs prekiniai ženklai ir mados tendencijos. Geriausia apranga ta, su kuria sportuoti yra patogu.

Patogi Sportinė Apranga
Patogi Sportinė Apranga

Po sunkios treniruotės jausiesi išsunkta, pavargusi, o tuo pačiu ir puikiai. Rūbai kuriuos dėvėsi treniruočių metu turės didžiulę reikšmę kaip jausiesi po jų. Aprangą svarbu išsirinkti pagal audinio savybes ir tai kokius pratimus ir kur ketini atlikti. 

Apranga Treniruotėms: Rinkis “darbinius” audinius

Kai kurie audiniai leidžia išgaruoti prakaitui, kiti labiau jį sugeria. Intensyvių treniruočių aprangai viena audinio savybė yra ypač svarbi. 

  • Pralaidus Orui Audinys. Per poliesterio audinį prakaitas lengvai pasišalina išgaruodamas, audinys leidžia odai “kvėpuoti” ir išlikti vėsiai. Poliesterio ir elastano derinys tinkamas pasirinkimas atliekant intensyvius pratimus, tuo pačiu gausiai prakaituojant.
  • Medvilnė. Medvilninės kelnės ar marškinėliai sugeria prakaitą, su šlapia apranga sunkiau judėti, todėl medvilninius rūbus geriau rinktis mažiau intensyviai veiklai: pasivaikščiojimams ar pasivažinėjimams dviračiu.
  • Venk “nekvėpuojančių audinių”. Treniruotėse venk gumos ar plastiko pagrindu pagamintų rūbų, kurie neleis prakaitui pasišalinti, todėl kūnas perkais. 

Apranga Treniruotėms: Tinkamas dydis

  • Rinkis patogius, laisvus rūbus nevaržančius judesių. Bėgiojimui, važinėjimui dviračiu venk plačių ar į apačią platėjančių kelnių.
  • Tamprūs, priglundantys rūbai puikiai tiks Jogai, pilateso pratimams ar kardio treniruotei.

Apranga Treniruotėms: Keisk pagal oro sąlygas

  • Karštu Oru. Šiltą vasarą rinkis “kvėpuojančius” audinius, leidžiančius laisvai išgaruoti prakaitui. Renkis vėsiai ir patogiai.
  • Šaltas Oras. Kai lauke šalta,- apsirenk šilčiau, tačiau keliais sluoksniais. Sušilusi galėsi po vieną drabužių sluoksnį nusirengti, taip reguliuosi temperatūrą, neleisdama kūnui pernelyg atvėsti ar perkaisti. Vidiniam, arčiausiai odos esančiam drabužių sluoksniui rinkis “kvėpuojančius” audinius. Išoriniai rūbai turi būti šilumą sulaikantys. Šaltu oru visuomet dėvėk kepurę, ir pirštines.
  • Drėgna ar Vėjuota. Niekas negali sugadinti treniruotės lauke greičiau už merkiantį lietų ar stiprų vėją. Tokiais atvejais rinkis neperšlampamą ir vėjo neperpučiamą lengvą striukę.

Nesvarbu kokia temperatūra lauke, svarbiausia prisiminti, kad sportuojant sušilsi, todėl nepamiršk dėvėti “kvėpuojančius” rūbus arčiausiai kūno ir kelis, atitinkačius oro sąlygas išorinius sluoksnius.

Sportui ir Aktyviam Laisvalaikiui

Tamprės (leginsai) aukštintu liemeniu

Tamprės aktyviam sportui
Tamprės (leginsai) aukštintu liemeniu puikiai tiks visokiai aktyviai veiklai ir intensyvioms treniruotėms. “Kvėpuojantis”, lengvas audinys tiks ir karštam orui ir kaip vidinis sluoksnis šaltuoju metų laiku. Tamprės Prisitaikys prie kūno linijų, nevaržydamos judesių.

Marškinėliai Treniruotėms

Marškinėliai trumpomis rankovėmis sportui
Marškinėliai aktyvioms treniruotėms visiems metų laikams, puikiai tiks kiekvienai figūrai.

Sportinė Liemenėlė

Liemenėlė sportui
Liemenėlė aktyviam sportui, tvirtai priglundanti, todėl visuomet išliks savo vietoje.

Džemperis Treniruotėms

Džemperis Treniruotėms
Su džemperiu šiltai sportuosi, net žvarbiausiu oru.

Šortai Sportui

Šortai Sportui
Patogūs, nevaržantys judesių šortai aktyviam sportui.