fbpx

sportinė apranga pagal kūno formą

Susiruošti sportuoti – vienas geriausių dalykų kuriuos ruošiesi padaryti šiais metais. Atsižvelgiant į tai kaip ruošiesi sportuoti: pasirinksi sporto salę ir auginsi raumenukus, gal pasinersi į ramesnius,- jogos užsiėmimus, o galbūt sportuosi pažindama savo apylinkes mindama dviratį. Kad ir ką sportuosi, nemažiau svarbu yra išsirinkti tinkamą aprangą.

Apranga sportui ir aktyviam laiko praleidimui pirmiausia turi būti komfortiška, patogi, prilaikanti ir nevaržanti judesių. Tačiau ne visais atvejais sportinė apranga tinka visoms kūno formoms. Mes esame visos skirtingos, tuo pačiu ir unikalios, todėl verta skirti šiek tiek dėmesio tinkamos sportinės aprangos pasirinkimui.

Čia apžvelgsime keletą, dažniausiai sutinkamų, moteriškų kūno formų ir labiausiai joms tinkančios sportinės aprangos variantų. Todėl galėsi drąsiai išsirinkti labiausiai tinkančią aprangą sportui, pabrėžiančią kūno linijas ir maskuojančią trūkumus. Su nauja apranga jausiesi puikiai ir atrodysi fantastiškai.

Kriaušės Forma

Kai galvoji apie kriaušę, kokia pirma asociacija ateina į galvą?

Šis saldus vaisius, ypač išsiskiria savo forma, kuri dažnai primena moters kūno linijas, kai apatinė kūno dalis yra platesnė lyginant su viršutine.

Moteris pasižymi siauresniais pečiais, mažesne krūtine ir platesniais už pečius klubais. Šios formos savininkės sėdmenys apvalesni, tuo pačiu ryškus ir lieknas liemuo.

Kokią aprangą rinktis kriaušės kūno formos savininkei? 

Turint omenyje tai, kad viršutinė kūno dalis yra smulkesnė ir siauresnė, daugelis moterų daugiau dėmesio skirs būtent jai, o daug mažiau rūpinsis apatiniąja. Todėl viršutinei daliai rinkis ryškiaspalvius rūbus su dailesne, įmantresne iškirpte. Jei treniruotėms rengiesi keliais sluoksniais, įsitikink, kad apatiniai sluoksniai būtų žvilgsnius traukiančių spalvų.

Sportinė apranga viršutinei ir apatinei kriaušės formos figūros daliai.

Norint sumaniai pabrėžti savo figūros privalumus ir tuo pačiu jaustis puikiai sporto salėje ar jogos užsiėmimų metu, rinkis labiau priglundančius viršutinės dalies rūbus, tai paryškins tavo liekną liemenį. Tokiu atveju marškinėliai neturėtų būti ilgesni nei klubų juosta. Liekną liemenį dar labiau pabrėši liemenuotais (įsiaurintais) marškinėliais. Apatiniai kūno daliai rinkis tamsesnes spalvas, taip atrodysi labiau kompaktiška, proporcinga. Pabrėžti klubams ir vizualiai prailginti kojas tiks platesnės, ilgos, tiesios sportinės kelnės.

Kriaušės formos savininkei derėtų vengti:

 • Aptemptų tamprių, kurios dėmesį koncentruos į klubus
 • Šviesių spalvų tamprių
 • Ypatingai laisvų marškinėlių dengiančių klubus

Stačiakampio Forma 

Yra keletas kūno formų tipų, kurių savybes galėtume priskirti sau. Vienomis mes džiaugiamės, tuo tarpu kitas maskuojame, ar bent jau stengiamės neišryškinti.

Stačiakampis, labiausiai paplitusi moters kūno forma. Pavadinimas geriausiai atspindi silueto linijas: liemens, pečių ir klubų apimtys yra beveik vienodų ar bent jau vizualiai panašių apimčių. Šios kūno formos savininkės, dažniausiai nepabrėžia kurios nors kūno dalies.

Ką turėtum dėvėti? 

Moterų su stačiakampio formos figūra, svarbiausias tikslas,- sukurti kuo labiau moteriškus įlinkius ir išlinkius. Apranga su lenktomis, apvalintomis siūlėmis tam labai pasitarnauja, be to renkantis tampres, atkreipk dėmesį į tas, kurios turi ryškesnių detalių klubų ir sėdmenų srityje. Norint dar labiau pabrėžti įlinkius,- išbandyk ryškesnes, šviesesnes spalvas. Šviesios spalvos vizualiai praplečia, pabrėžia kūno linijas. To ir reikia 🙂

Kitas būdas vizualiai sukurti įlinkius ir išlinkius, tai pasirinkti skirtingų, ir netgi kontrastuojančių aprangos spalvų derinius.

Stačiakampio kūno formos, viršutinės ir apatinės aprangos dalių pasirinkimas

Siekiant vizualiai sukurti linkius, viršutinė aprangos dalis gali būti sutrauktomis detalėmis ar su klostėmis. Liekną taliją sukurti galima pasitelkus marškinėlius su skirtingos spalvos įsiuvais liemens šonuose. Atviresnė iškirptė taip pat prisidės prie moteriškų įlinkių ir išlinkių formavimo, o jei nesidrovi sportinės liemenėlės, nešiok ją su pakietinimais.

Renkantis apatinę dalį, tamprės su kontrastinga liemens guma labiau paryškins klubus. Jei tai sportinės kelnės, rinkis su apvalintomis siūlėmis klubų, sėdmenų ir įr šlaunų srityse.

Jei tavo kūnas yra stačiakampio formos, venk:

 • Akį rėžiančio dizaino ir ryškių spalvų
 • V ar U formos iškirpčių
 • Sportinių liemenėlių kurios vizualiai nepadidina krūtinės
 • Vienspalvės aprangos

Smėlio Laikrodžio Figūros Forma

Daugelis sutiktų, kad smėlio laikrodžio formos figūra – labiausiai proporcinga: didesnė krūtinė, liekna talija, platesni klubai ir pečiai. Kaip ir stačiakampio ar kriaušės, smėlio laikrodžio forma turi ypatingų savybių, į kurias derėtų atkreipti dėmesį norint išsirinkti tinkamą aprangą sportui.

Kaip išsirinkti sportinę aprangą, smėlio laikrodžio figūrai

Jei gerai jautiesi dėvėdama aptemptus drabužius, esi teisingame kelyje. Puiki proga demonstruoti moteriškus iškilumus ir įlinkius.

Viršutinė ir apatinė dalys, smėlio laikrodžio figūrai 

Treniruotėms laisvai gali rinktis marškinėlius su V formos ar gilia iškirpte, taip pabrėždama krūtinę. Nors ir atrodo sudėtinga sportinei aprangai parinkti tinkamas spalvas, tačiau smėlio laikrodžio figūrai puikiai tiks kontrastuojančių spalvų deriniai kurie dar labiau paryškins liekną taliją. Tačiau marškinėliai neturėtų dengti klubų juostos, pabrėždami kojas.

Tamprės turėtų būti aptemptos, su įprastine, ar paaukštinta liemens juosta, kuri pabrėš ir subalansuos kūno proporcijas. Siekiant atrodyti ir jaustis puikiai, venk:

 

 • Didintų drabužių, kurie slepia tavo figūros privalumus
 • Pernelyg atvirų marškinėlių
 • Per daug aptemptos aprangos
 • Tvirtų audinių

Trys populiariausios moteriškų figūrų formos, jų ypatumai ir patarimai kaip puikiai atrodyti ir jaustis sporto klube ar jogos užsiėmimų metu. Dabar gali išsirinkti tinkamas savo kūno formai tampres, sportinę liemenėlę, marškinėlius ar džemperį, geriau jaustis ir dar labiau pasitikėti savimi.

gearbaron.com