fbpx

Automobilio valymas buitinėmis priemonėmis

Automobilio valymas buitinėmis priemonėmis

Automobilio valymas buitinėmis priemonėmis, panaudojant daugelyje namų esančius produktus, gali sutaupyti laiko ir pinigų. Su šiomis, kasdien sutinkamomis priemonėmis galite pasiekti gerų rezultatų valant ir prižiūrint automobilį. Tačiau nepamirškite peržiūrėti ir mūsų valymo ir priežiūros rinkinių, kurie palengvins procesą ir ištaisys klaidas.

Jeigu automobilių valymo srityje esate naujokas, neturite reikiamų automobilio priežiūros priemonių arba tiesiog norite išbandyti ką nors naujo, pasinaudokite visomis po ranka esančiomis priemonėmis, o jei visgi norisi nepriekaištingos švaros, rinkitės Radioactive. Čia pateikiame keletą naudingų gudrybių, automobilio valymui ir priežiūrai, panaudojant įvairias buitines priemones.

Perspėjame: priemonę visuomet išbandykite mažai pastebimoje vietoje. Kai kurių automobilių apdailos ar išorės medžiagos į valymo priemones gali reaguoti skirtingai, todėl būkite atsargūs, kad išvengtumėte brangiai kainuojančios klaidos. Nepamirškite, kad prabangių ir senesnių transporto priemonių paviršiai dažnai būna jautresni, todėl šiuos automobilius valykite itin atsargiai.

DANTŲ PASTA .

DANTŲ PASTA

Dantų pastos būna įvairių paskirčių, o tas, kurios skirtos balinti dantis ar šalinti dantų akmenis, galima panaudoti  automobilių priežiūrai. Dantų pasta su didesniu abrazyvumu užtikrins geresnius rezultatus:

  • Atnaujinant žibintus
  • Šalinant smulkius dažų įbrėžimus

Žibintų restauravimas – dantų pastoje esančios abrazyvinės medžiagos gali pašalinti lengvą ar vidutinę oksidaciją nuo žibintų stiklų. Naudodami labiausiai abrazyvinę dantų pastą išblukusiems priekiniams žibintams atkurti, pasieksite efektyvių rezultatų. Užtepkite dantų pastos ant mikropluošto šluostės ir sukamaisiais judesiais nuvalykite priekinius žibintus. Dantų šepetėlį naudokite intensyvesniam poveikiui. Po to nepamirškite vaško ir polirolio, kad išvengtumėte UV spindulių žalos.

Dažų įbrėžimų šalinimas – kadangi dantų pastos abrazyvumas skiriasi. Dažų įbrėžimams šalinti naudokite lengvo arba vidutinio abrazyvumo dantų pastą. Užtepkite dantų pastos ant šluostės ir švelniais sukamaisiais judesiais trinkite įbrėžimą. Per daug nespauskite, kad neatsirastų nepageidaujamų sūkurių žymių. Vašku ir poliroliu atnaujinkite paviršių.

DEZINFEKCINIS SKYSTIS

Dezinfekcinis skystis automobilio valymas

Dezinfekcinis skystis gali būti naudojamas šalinant lipdukų klijus ir medžių sulčių pėdsakus nuo automobilio paviršiaus.

  • Klijų šalinimas
  • Medžių sulčių šalinimas
  • Dėmių šalinimas
  • Stiklo valymas
  • Valytuvų gumos valymas

Klijų šalinimas – virš 80% dezinfekcinis skystis gali veiksmingai šalinti klijus, likusius nuėmus lipduką  nuo automobilio. Virš 91 % alkoholio turintis dezinfekcinis skystis, klijų šalinimo procesą paspartins. Sudrėkinkite mikropluošto šluostę skysčiu ir trindami valykite klijus nuo dažų ar stiklo.

Medžių sulčių šalinimas – ilgiau saulėje prabuvusias, įsisenėjusias medžių sultis pašalinti bus sunkiau. Tačiau sudrėkinę mikropluošto šluostę dezinfekciniu skysčiu ir užpurškę jos ant medžio sulčių, lengviau jas pašalinsite. Nuo automobilio paviršių geriausia šalinti sukietėjusias medžių sultis naudojant 91 % dezinfekcinį skystį.

Dėmių šalinimas – įvairias rašalo, tušo, dažų dėmes, nuo įvairių paviršių galima pašalinti naudojant dezinfekcinį skystį. Būkite atsargūs šalindami dėmes nuo vidinės stogo apdailos medžiagos, per didelis skysčio kiekis gali paveikti klijus ir audinį. Pašalinę dėmes nuo odinių sėdynių, užtepkite odos atnaujintojo, kad apsaugotumėte ją.

Stiklo valymas – praskiedus dezinfekcinį skystį distiliuotu vandeniu, gausite nebrangaus, veiksmingo stiklų valiklio. 80% dezinfekcinį skystį su vandeniu skiedžiame santykiu 3:1. (3 dalys vandens+1 dalis dezinfektanto). Na, o geriausia naudoti profesionalų stiklų valiklį.

Valytuvų gumų valymas – ant valytuvų susikaupusio purvo šalinimas gali padėti išvengti stiklo įbrėžimų. Jei priekinio stiklo valytuvai barška dėl trinties, priežastis gali būti nešvarios valytuvų gumos. Dezinfektantas ne tik nuvalys valytuvų nešvarumus ir suminkštins gumą.

SODA

Soda valymui

Soda, daugybę metų įprasta buityje, ji veiksminga kvapų šalinimo priemonė ir dėmių valiklis. Kai kurių dantų pastų sudėtyje yra ir sodos, dėl dėmių šalinimo savybės. Puikus būdas dėmėms valyti, yra sodos ir acto derinys, tačiau dėl jo lakumo, tokią priemonę naudoti reikia nedelsiant.

  • Dėmių šalinimas
  • Kvapų šalinimas

Dėmių šalinimas sodos ir acto mišiniu. Pripildykite purkštuvą acto ir prieš naudodami sodą, dėmę iš anksto atmirkykite. Užberkite sodos, užpurkškite dar acto ir trinkite šepečiu.

Kvapų šalinimas – užberdami sodos ant kilimo ar medžiaginių apmušalų gali pašalinti kai kuriuos nemalonius kvapus. Palaukite mažiausiai 15 minučių. Kuo ilgiau ji paliekama ant paviršiaus, tuo jos poveikis didesnis. Vėliau pašalinkite sodą dulkių siurbliu. Patalpoje, galite palikti sodos dubenėlyje, taip sutraukdami nemalonius kvapus.

INDŲ PLOVIKLIS

Indų ploviklis Automobilio priežiūra ir valymas

Indų ploviklis yra stiprus nuriebalintojas. Efektyviai ir saugiai valo įvairius paviršius, naudojamas net naftos išsiliejimo vietose paveiktiems gyvūnams valyti. Nepainiokite indų ploviklio su indaplovių plovikliu, nes jų sudėtis skirtinga.

  • Automobilių plovimas
  • Vabzdžių šalinimas
  • Dėmių šalinimas

Automobilių plovimas. Kartais automobilius reikia plauti paveikesnėmis cheminėmis priemonėmis, kad būtų pašalinti visi nešvarumai arba polirolis. Indų ploviklis – puiki priemonė riebalams šalinti. Įpilkite 30 gramų indų ploviklio į 4L vandens, gerai išmaišykite ir turėsite tikrai gerą automobilių plovimo šampūną, kurio pagalba pašalinsite daugelį kėbulo ir stiklų nešvarumų.

Vabzdžių šalinimas – keli lašai indų ploviklio sumaišyto su litru vandens, taps puikia priemone vabzdžių liekanoms šalinti. Stipresnio poveikio priemonei pasigaminti, pvz pridžiūvusių vabzdžių liekanų valymui naudokite daugiau indų ploviklio litrui vandens. Intensyvesniam valymui galite panaudoti marlės audinį, taip pašalinsite vabzdžių liekanas, nepažeisdami automobilio dažų.

Dėmių šalinimas – jeigu automobilio salone yra maisto ar gėrimų dėmių, indų ploviklis gali būti puikia priemone joms valyti. Įpilkite 1,5 arbatinio šaukštelio į pusę litro vandens. Gausite švelnų, bet veiksmingą dėmių valiklį. Gautą tirpalą purkštuvu užpurkškite ant dėmės ir išvalykite šepečiu. Valomai vietai nusausinti naudokite mikropluošto šluostę.

ACTAS

Actas Automobilių valyme

Actas – universali priemonė, įvairiems atvejams. Nors ši efektyvi priemonė ir gali būti naudojama viena, tačiau derinys kartu su soda ženkliai padidina įvairių dėmių valymo efektyvumą. Turėkite omenyje, kad tokį tirpalą naudoti reikia nedelsiant. Prieš valant apmušalus ar audinius šia priemone, būtinai išsiurbliuokite ir pašalinkite smulkias šiukšles nuo valomo paviršiaus.

  • Dėmių šalinimas
  • Druskos dėmių šalinimas
  • Vandens pėdsakų šalinimas
  • Stiklų valymas
  • Mikropluošto šluosčių plovimas

Dėmių šalinimas – kilimėlių ar durelių apdailos medžiagines dalis išvalysite naudojant acto ir karšto vandens mišinį, sumaišytu santykiu 1 dalis acto, 5 dalims karšto vandens. Pripildę purkštuvą šiuo mišiniu, gausiai užpurkškite ant valomo audinio ir švelniai trinkite šepečiu. Įsisenėjusioms dėmėms valyti, įpilkite daugiau acto, gerai išmaišykite ir pakartokite procesą. Valymo vietą, nusausinkite mikropluošto šluoste.

Druskos dėmių šalinimas – Druskos dėmės salone, ar ant kilimėlių gali įsisenėti, jeigu jų nuolat pateks į vidų, pakankamai dideliais kiekiais. Vieną dalį acto sumaišius su penkiomis dalimis karšto vandens purkštuve, galima išvalyti ir labiausiai druska paveiktus kilimėlius. Išpurkškite druskos dėmes acto tirpalu ir po kelių minučių valykite šepečiu. Į tirpalą įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus arba citrinos sulčių, tai padės sušvelninti stiprų acto kvapą.

Vandens pėdsakų valymas – actas, atskiestas 2:1 distiliuotu vandeniu, yra puikus būdas pašalinti kieto vandens dėmes nuo automobilio dažų. Pripilkite kibirą acto tirpalo ir plaukite automobilį mikropluošto šluoste arba plaunamąja pirštine.

Stiklų valymas – actą atskieskite distiliuotu vandeniu santykiu 2:1 ir sukursite ekologišką ir ekonomišką langų valiklį. Vandens dėmių paveiktiems langams valyti, gali prireikti stipresnio acto mišinio ir daugiau laiko.

Metalo poliravimas – actas lygiomis dalimis sumaišytas su vandeniu gali pagelbėti valant nerūdijančiojo plieno išmetimo vamzdžius ar bamperius. Užpurkškite acto ant metalo ir ant šluostės. Jei išmetimo vamzdis labai nešvarus arba surūdijęs, vietoj mikropluošto šluostės galima naudoti smulkią plieno vatą.

Mikropluošto šluosčių valiklis – kai kuriuose skalbikliuose yra dažiklių, kurie gali palikti likučių ant išskalbtų mikropluošto šluosčių ir palikti dryžių pėdsakus ant automobilio dažų ar stiklo. Tuo tarpu actas puikiai skalbia  nepalikdamas likučių ant šluosčių.

STIKLŲ VALYTUVAS

Stiklų valytuvas

Stiklų valytuvai puikiai tinka stiklui džiovinti ir padeda šalinti naminių gyvūnų plaukus iš automobilio salono. Prispaudę traukdami valytuvą viena kryptimi pasieksite puikių valymo rezultatų. Pašalinę didžiąją daugumą augintinių plaukų, perbraukite kiliminę dangą ar apmušalus priešinga kryptimi, kad pašalintumėte likusius plaukus.

  • Stiklų valymas
  • Augintinių plaukų valymas

Stiklų valymas – sutaupysite laiko, dušo valytuvu nusausindami stiklą po valymo. Langus nuvalysite nepalikdami vandens dryžių ir pūkelių. Automobilio langus valykite nuožulniai iš viršaus į apačią traukdami valytuvą, nupurtydami vandens perteklių. Nubraukite valytuvo gumą šluoste, kad ant jų neliktų nešvarumų, galinčių subraižyti stiklą.

Augintinių plaukų valymas – Dušo valytuvai gali nuvalyti ne tik stiklą. Perbraukdami dušo valytuvu per kilimą ar medžiaginius apmušalus, pašalinsite gyvūnų plaukus. Prieš naudodami dušo valytuvą, išsiurbkite palaidus augintinių plaukus ir kelis kartus perbraukite valytuvu ta pačia kryptimi. Geriausių rezultatų pasieksite kaitaliodami valytuvo braukimo kryptis, ypač tada, kai trumpesni gyvūnų plaukai įsiskverbę giliai į audinį.

VANDENILIO PEROKSIDAS

vandenilio peroksidas valyme

Vaistinėje pirkto vandenilio peroksidas yra 3% koncentracijos ir yra paruoštas naudoti. Įsisenėjusioms dėmėms valyti gali prireikti didesnės koncentracijos, tačiau nepamirškite, kad stipresni mišiniai, kurių koncentracija yra 10% ar daugiau, gali išbalinti audinius. Visada išbandykite priemonę nepastebimoje vietoje, kad įsitikinti, ar ji nebalina audinio.

  • Dėmių šalinimas
  • Kvapų šalinimas

Dėmių šalinimas – vandenilio peroksidas gali pašalinti daugelį dėmių, tačiau geriausiai valo kraujo dėmes. Vaistinėje įsigyto vandenilio peroksido 3% koncentracija yra ne tik saugi, bet veiksminga. Šalindami nedideles dėmes, vandenilio peroksidą praskieskite distiliuotu vandeniu, santykiu 1:1. Gautu tirpalu sudrėkinkite valomą vietą ir įtrinkite šepečiu, tada dėmes nuvalykite mikropluošto šluoste.

Kvapų šalinimas – Vandenilio peroksidas šalina įvairių nešvarumų nemalonius kvapus. Vandenilio peroksidą atskieskite distiliuotu vandeniu santykiu 1:1, kad gautumėte daugumai paviršių saugią kvapų šalinimo priemonę. Užpurkškite ir šepečiu įtrinkite tirpalą į nemalonų kvapą skleidžiančią vietą.

LEDO KUBELIAI 

ledas automobilio valyme

Ledo kubeliai yra veiksmingas būdas pašalinti kramtomąją gumą iš automobilio salono. Užšaldžius gumą ji sukėtėja, todėl ją galima pašalinti didesniais gabalais arba, o kartais ir visą. Prieš užšaldant gumą, ledo kubelius įdėkite į plastikinį maišelį, taip išvengsite galimų drėgmės, kai jie ištirps.

Kramtomosios Gumos šalinimas  nuo bet kokio automobilio salono paviršiaus, ne pats smagiausias užsiėmimas, o valymas nuo audinio gali tapti tikru košmaru. Kol guma šilta, valymas gali būti bevaisis, todėl geriausia valyti, kai guma yra šalta, nes nuo valomo paviršiaus ji atsiskirs didesniais gabalais. Likusius, mažus kramtomosios gumos gabalėlius galima nušveisti dantų šepetėliu ir išsiurbti dulkių siurbliu.

MARLĖ

Marlė, marlinis audinys

Marlę galima naudoti valant pridžiūvusias vabzdžių liekanas ant automobilio bamperių ar veidrodėlių. Per daug nespauskite ir intensyviai netrinkite, kad nepažeisti automobilio dažų, valykite tiesiais judesiais, kad išvengtumėte sūkurių žymių.

Vabzdžių šalinimas – marlė puikiai tinka šalinti prikepusius vabzdžius nuo automobilio. Apipurkškite valomą vietą indų ploviklio ir vandens mišiniu ir atsargiai braukite naudodami marlę. Audinį mirkykite indų ploviklio ir vandens tirpale, švelniai valykite tiesiais judesiais, lengvai ar vidutiniškai spausdami. Jei vabzdžių liekanos lengvai nenusivalo, dar kartą užpukškite indų ploviklio, palaukite ir dar kartą valykite marlės audiniu.

LIPNUS PŪKŲ VOLELIS

pūkų volelis

 

Pūkų voleliai paprastai naudojami naminių gyvūnų plaukų šalinimui nuo drabužių, tačiau juos galite naudoti ir  plaukų iš automobilio salono valymui. Be plaukų, pūkelių voleliai puikiai valo ir į audinį įsipynusius smulkius blizgučius.

  • Gyvūnų plaukų šalinimas
  • Blizgučių šalinimas

Augintinių plaukų šalinimas – dulkių siurbliu pašalinkite kuo daugiau palaidų augintinių plaukų, likusius plaukus surinkite pūkelių voleliu. Volelį braukdami keliomis kryptimis, iš kilimo ir apmušalų ištrauksite ir įsisenėjusius augintinių plaukus. Sunkiau pašalinti trumpus augintinių plaukelius, nes jie įsivelia į audinį.

Blizgučių šalinimas – kai blizgučiai pabyra ant kiliminės dangos, atrodo, kad jie liks ten amžinai. Net ir praėjus keliems metams, vis dar galite jų rasti.  Jei vienoje vietoje yra nemažas blizgučių kiekis, pirmiausia išsiurbkite dulkių siurbliu ir tik po to surinkite likusius blizgučius lipniu voleliu.

PLAUKŲ DŽIOVINTUVAS

plaukų džiovintuvas valymui

Plaukų džiovintuvai yra lengvai prieinama alternatyva orapūtėms. Nors plaukų džiovintuvas nėra toks galingas kaip profesionali orapūtė, jis vis tiek gali išpūsti daug šilumos, kad padėtų pašalinti lipdukus nuo automobilio stiklo ar kėbulo.

Klijų šalinimas – prieš nuimdami lipduką nuo automobilio, pašildykite jį plaukų džiovintuvu. Karštis suminkština klijus, todėl lipduką lengviau nuimsite didesnėmis dalimis, o gal ir visą iškart. Tada ant dažų ar stiklo likusius klijų likučius galite pašalinti dezinfekciniu skysčiu.

DANTŲ ŠEPETĖLIS

Dantų šepetėlis automobilio valyme

Dantų šepetėlis tinka sunkiai pasiekiamoms vietoms valyti ir gelbėja ten, kur mikropluošto šluostė nesusidoroja. Dantų šepetėliai turi skirtingo standumo šerelius (minkštus, vidutinius ir kietus), skirtingiems paviršiams valyti.

  • Tarpų valymas
  • Žibintų atnaujinimas

Tarpų valymas – Dantų šepetėliai gali išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, todėl juos naudokite įvairioms automobilio salono ir išorės dalims atnaujinti. Valydami jautrius paviršius, pavyzdžiui dažus, ar juodą blizgią interjero apdailą, naudokite dantų šepetėlį su minkštais šereliais.

Žibintų restauravimas – naudojant vidutinių arba kietų šerių šepetėlį ir dantų pastą galima pasiekti gerų rezultatų. Stipriai oksiduotus ir duobėtus žibintus reikia poliruoti, tačiau su šlakeliu riebalų valiklio, pagerinsite žibintų išvaizdą ir būklę.