fbpx

Kaip valyti automobilį

Kaip valyti automobilį

Nepriekaištingai automobilio švarai palaikyti, naudinga žinoti keletą gerų patarimų iš Radioactive specialistų. Patinka, ar ne, automobilio valymas – tai darbas, kurį kartkartėmis reikia atlikti, o žinant, kaip valyti teisingai, procesą galima palengvinti ir pasiekti geresnių rezultatų.

Čia pateiksime jums žinių, kaip nebrangiai, patiems išvalyti automobilį – jums reikės tik tinkamų priemonių ir šiek tiek laisvo laiko. Automobiliai yra gyvos būtybės, tad užmegzkime ryšį.

Šiam tikslui pasiekti, Radioactive profesionalai pateikia keletą paprastų triukų, norint pasiekti profesionalių rezultatų, namų sąlygomis.

kaip valyti automobilį

Nors anksčiau automobilio valymas atrodė paprastas procesas, šiais laikais jis reikalauja šiek tiek daugiau nei tik kibiro ir kempinės. Užsukę į vietinę automobilių prekių parduotuvę, susidursite su bauginančia automobilių valymo priemonių pasiūla, tačiau MOT.LT pateikiame tiek kiek reikia: šampūnai, ratų valikliai, stiklų valikliai, plastikinių apdailos detalių valikliai, salono apdailos valikliai, odos valikliai, vabzdžių šalinimo priemonės ir automobilių plovimo pirštinės, todėl, jei prieš pradėdami valyti automobilį norite apsirūpinti atsargomis, mes turime ką pasiūlyti.

Turite visko ko reikia? Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip tinkamai valyti automobilį.

1. Nevalykite esant dideliam karščiui ar tiesioginiams saulės spinduliams.

Jei per šilta, turėsite darbuotis greičiau, nes automobilio dalys džius greičiau nei įprastai. Didelis karštis turės neigiamos įtakos  naudojamų produktų cheminių medžiagų savybėms.

 

2. Prieš plaudami pašalinkite nešvarumus.

Profesionalai tai vadina “išankstiniu plovimu”, todėl labai svarbu užtikrinti, kad nuo automobilio būtų pašalinta kuo daugiau nešvarumų nuo dažų, prieš plaunant jį rankomis.

3. Naudokite kelis kibirus.

Vieno kibiro vandens ir muilo neužteks. Jums reikės bent dviejų kibirų. Vieno su plovikliu, antro su vandeniu skalavimui. Geriausiai tam tiks kibirai su grotelėmis smėliui ir nešvarumams atskirti.

Naudokite plaunamąją pirštinę – ji nuvalo purvą nepažeisdama automobilio dažų sluoksnio. Automobilį plaukite ne sukamaisiais, o tiesiais judesiais. Dažniau skalaudami pirštinę, sumažinsite riziką, jog nešvarumai pažeis automobilio dažus.

4. Nenaudokite priemonių silikono pagrindu automobilio viduje.

Silikono pagrindo purškikliai gali būti naudojami po variklio dangčiu esantiems laidams apsaugoti, tačiau nenaudokite jų salone. Kai kurie valytojai juos naudoja blizgesiui suteikti, tačiau dėl to svarbūs prietaisai, pavyzdžiui, pedalai, gali tapti slidūs, o prietaisų skydelio atspindys gali erzinti vairuojant.

5. Naudokite džiovintuvą arba specialias šluostes.

Daugelis vairuotojų važiuoja automobiliu, kad jį išdžiovinti. Dėl to neretai sutrinka stabdžiai, o vanduo susikaupęs kėbulo tarpuose, palieka dryžius ir vandens žymes. To išvengti galite pasinaudoję džiovintuvu, arba ypač efektyviomis mikropluošto šluostėmis.

6. Valymo priemones rinkitės pagal automobilio paskirtį.

Ar automobilis bus laikomas garaže, kieme po pastoge, o gal daugiabučio kieme ir kasdien važinės gatvėmis? Niuansai nuo kurių priklauso, kokias priemones automobilio valymui rinktis. Kažin ar verta poliruoti, kasdien dešimtis ir šimtus kilometrų, užmiesčiu nuriedantį automobilį.

kaip valyti automobilį

7. Ypatingą dėmesį skirkite ratams ir ratų arkoms.

Daugiausia nešvarumų susikaupia arkose ir ant ratų, todėl šias vietas reikia kruopščiai nulieti vandens srove, ir nuplauti kempine, tam prireiks kibiro šilto vandens su šampūnu.

Stabdžių dulkėms ir kitiems nešvarumams ant ratlankių valyti, naudokite ratlankių valiklį. Užpurškus, palaukite bent 3 minutes ir nuskalaukite. Padangoms valyti naudokite universalų valiklį.

Radioactive specialistai pataria valyti po vieną ratą, tokiu būdu išvengsite nepageidaujamo priemonių poveikio, – cheminės medžiagos neužsibus ant paviršiaus per ilgai. Po 3-4 minučių, nuliekite ir nusausinkite ratą.

Padangų išorei atgaivinti, naudokite padangų atnaujintoją. Kruopščiai apipurkškite kiekvieną padangą, kad ji atgautų šviežią, autosalone stovinčio automobilio išvaizdą.

8. Stiklus valykite iš abiejų pusių.

kaip valyti automobilį

Tobulai švarai, reikalingos papildomos pastangos, todėl stiklų valiklį naudokite iš vidaus ir išorės. Stiklams valyti naudokite 2 mikropluošto šluostes, vieną valymui, kitą nusausinimui.

Valant vidinę stiklo pusę, specialistai pataria valiklį purkšti ant šluostės ir valyti langą, vėliau nusausinti naudojant kitą šluostę. Tuo tarpu išorinei pusei valyti, stiklų valiklį purkškite tiesiai ant lango, nuvalykite ir nusausinkite.

Trumpai tariant:

Nevalykite automobilio esant dideliam karščiui
Iš anksto nuplaukite automobilį
Naudokite kelis kibirus
Nenaudokite silikoninių purškiklių automobilio viduje
Naudokite džiovintuvą arba specializuotas šluostes
Valymo priemones rinkitės pagal automobilio naudojimo paskirtį
Ypatingą dėmesį skirkite ratams ir ratų arkoms
Valykite stiklus iš vidaus ir iš išorės