fbpx

Kaip plauti automobilį savitarnos plovykloje

Kaip plauti automobilį savitarnos plovykloje

Čia pateikiama Radioactive strategija, kaip maksimaliai išnaudoti trumpą laiką savitarnos plovykloje.

Jums prireiks:

  • monetų arba kreditinės kortelės
  • ratų šepečio
  • plaunamosios pirštinės arba kempinės
  • frotinio rankšluosčio
  • dirbtinės odos šluostės

Prieš pradedant, visus šiuos daiktus ištraukite iš automobilio ir padėkite į šoną, kad nereikėtų darinėti durelių ar bagažinės, kol bėga vanduo.

Pirmiausia nuplaukite ratus, naudokite savo ratų šepetį.

Ratų valymas

Ratai visuomet atrodo niūriausiai iš visų matomų, nešvarių automobilio dalių. Pirmiausia nuvalykite ratus, tam kad vėliau, plaunamos druskos, suodžių ir stabdžių dulkės nepatektų ant automobilio kėbulo.

Plovykloje gali būti atskiras, ratams skirtas nustatymas, arba šepetys su putomis. Naudodami plovyklos putas, ratlankius kruopščiai išvalykite savo šepečiu, juo galima pasiekti sunkiai prieinamas vietas. Skirtingai nei plovyklos šepetys, jis telpa tarp stipinų. Plaukite po vieną ratą, iš viršaus į apačią.

Skalaudami, atkreipkite dėmesį į tarpelius!

Kaip plauti automobilį

Perjunkite plovimą į skalavimo režimą ir iškart nuliekite muiluotus ratus. Skalaukite automobilį nuo viršaus į apačią, daugiau dėmesio skirdami tarpeliams, siūlėms ir kampams. Išpurkškite purvą iš tarpų tarp bagažinės ir kėbulo, spoilerio, durelių, iš visur.

Metas putoms!

Kaip plauti automobilį

Jeigu jūsų vietinėje plovykloje yra “atmirkymo” ar “išankstinio plovimo” režimas, nesivarginkite, tai tos pačios, tik mažiau koncentruotos putos.

Nustatykite “plovimo putomis” režimą, paimkite purkštuvą į vieną ranką, o plaunamąją pirštinę į kitą, taip nuvalysite, net menkiausius nešvarumus.

Putomis valykite visą automobilį, daugiau dėmesio skirdami purvo dėmėms, vabzdžių liekanoms ir paukščių išmatoms.

Neretai plovyklos turi didelį, putas purškiantį šepetį ant ilgos lazdos. Nenaudokite jo, nes:

  • šepečio šeriai dažniausiai yra per kieti, abrazyvūs, todėl ne tik palieka valymo sūkurių pėdsakus, tačiau ir gadina automobilio dažus.
  • šepetys kupinas purvo ir šiukšlių nuo ankstesnio automobilio.
  • Jei visgi neturite savo plaunamosios pirštinės ar kempinės, bent jau išplaukite plovyklos šepetį aukšto slėgio srove.

Skalaukite, iš viršaus į apačią.

Kaip plauti automobilį

Perjunkite purkštuvą į skalavimo režimą. Greitai nuplaukite putas, kol neliko dėmių! Pradėkite nuo stogo ir stipria srove nuliekite putas ir nešvarumus į kanalizaciją. Plaukite ruožais, nuo automobilio stogo vidurio iki apačios.

Perstatykite automobilį į stovėjimo vietą.

Atėjo džiovinimo metas, todėl jums nebereikia užimti plovimo vietos, galite pervaryti automobilį į greta esančią stovėjimo aikštelę.

Mikropluošto šluostė – tarpams, dirbtinės odos šluostė – visam kitam.

Kaip plauti automobilį

Pirmiausia atidarykite duris, bagažinę ir kapotą. Ar tarpduryje yra purvo, nešvarumų? Tam prireiks mikropluošto šluostės, kurios pagalba pašalinsite drėgną ir lipnią masę iš tarpų.

“Skalavimo nepaliekant dėmių” pasirinkimas plovyklose skamba abejotinai, todėl nusausinimui geriausia naudoti dirbtinės odos šluostę. Sausinkite ruožais, nuo automobilio stogo vidurio iki apačios. Daugiausia dėmesio skirkite plačioms, atviroms erdvėms, variklio gaubtui ir durelėms, nes būtent čia vandens dėmės išryškėja.

Ko geriau nedaryti savitarnos plovykloje:

Nenaudokite dulkių siurblio. Jie dažniausiai yra prastos būklės, o rankenos lipnios. Geriau įsigyti kompaktišką, 12 V, automobilinį dulkių siurblį, arba kilimėlius parsinešti į namus ir ten kruopščiai išvalyti.

Nenaudokite plovyklos šepečio. Galite pažeisti automobilio ratų ar kėbulo dažus, nes dažniausiai savitarnos plovyklų šepečių šeriai yra per aštrūs arba nusidėvėję.

Neplaukite variklio skyriaus. Galite užlieti ir taip sugadinti kai kurias nesandarias elektrines dalis. Skirkite šiek tiek daugiau laiko variklio valymui, pasinaudoję variklio valymo patarimais.